Turistická chata Morávka

znak-Morávka

Morávka 110    

739 04 Morávka

Česká republika 

___________________

Okr. Frýdek Místek

BESKYDY                                                 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Popis objektu chaty:
Kapacita chaty je 14 lůžek (2×6 a 1×2) v obytné části je klubovna, prostorná chodba k uložení turistických potřeb, sociální zařízení. Topení plynové. V suterénních místnostech je jídelna a kuchyň. Na pozemku u chaty lze parkovat, případně postavit menší počet stanů, provozovat hry, k dispozici jsou kuželky a ohniště pro táborák.

 

Stravovací možnosti:
Kuchyňské potřeby jsou k dispozici, včetně kuchyňského sporáku a ledničky. Obchod a restaurace jsou vzdáleny přibližně 200m.
Doprava:
Autobusem z Ostravy, nebo Frýdku Místku. Zastávka ČSAD – Hotel Morávka. Ulicí mezi obchodem a restaurací 200 m od hlavní silnice v pravo se nachází chata.

Mapky

Popis okolí:

      Turistická chata se nachází v Moravskoslezských Beskydech v centru klidné obce Morávka. Je to ideální východisko zimní i letní turistiky, pěších i lyžařských cest na Travný (1203 m.n.m ), nebo dlouhý hřeben Těšínských Beskyd od Prašivé přes Kotař, Ropičku, Ropici, Slavíč na Bílý Kříž. K nástupu na trasy je možno využít linky ČSAD a dojet do samého centra Beskyd na Morávku k Bebkovi. Odtud lze putovat na Visalaje a nejvyšší vrchol Beskyd – Lysou horu (1324 m.n m.) nebo na opačnou stranu na Velký Polom, případně Slezské Beskydy. Tras je bezpočet, blízkost dalších vrcholů a chat (Javorový, Ostrý, Kamenitý, Kozubová aj.) dává možnost krátkých i celodenních tras. Koupání v místě je možné v řece Morávka (blízká přehrada není určena k rekreačním účelům). Na své si přijdou i vyznavači cykloturistiky. Nabízejí se jim lesní trasy masívu Travný a Slavíče, trasa proti proudu řeky Morávky až na hřeben, kde je možné zvolit další směr jízdy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyznavačům sjezdového lyžování nabízí obec Morávka nově vybudovanou sjezdovku (Sviňorky) s umělým zasněžováním. Další možností je patnáct kilometrů vzdálený areál na Zlatníku a sjezdovka na Visalajích, která je již ve výšce cca 900 m.n.m. Rodiče s dětmi se mohou vydat na procházku do blízké Jízdárny, kde Vás rádi povozí v kočáru nebo v zimě na saních s koňským spřežením.

chata1

chata2

      Oblast je zachycená na turistických mapách Beskydy 1:100 000 a 1:50 000 č.96 – Moravskoslezské Beskydy, č.97 – Slezské Beskydy, č.40 – Beskydy

Ceník ubytování